USS SNOOK (SSN592) SAILING LIST (CIRCA 1973)

 

LT Gordon Allen Clefton

SKC(SS) Gerardo Gallardo

MM1(SS) Kenneth Francis Pittenger

LCDR John Francis Cook, Jr.

MM1(SU) Roger Henry Gerbig

RM1 James Russel Phelps

LCDR Richard Nathaniel Cordova

TM3(SS) David Cliff Goodwin

RMC(SS) Frederick Lewis Rainville, Jr.

CDR James Donald Cossey

FA(SU) Joseph Leon Gray, Jr.

CSSA James Owen Ramos

LTJG Bohdan Steven Dacko

MM1(SS) Richard Alan Hammer

CS1(SS) Earl John Reed

LTJG John David Kelley

MMFN(SU) Arthur Dean Hanson

MM1(SS) Phillip Lord Richeson

LCDR Philip George Klintworth

MMFN(SU) David Richard Harry

ETR3(SU) Davis Reid Rosenberg

LTJG Jerry Lloyd Lewis

FTG2(SS) Gerald Lee Heck

FN(SS) Gervase Bruce Rybak

LTJG Steven Pearsall Moffat

MM2(SS) Edwin Jacob Hergert

EM2(SS) Kenneth Francis Schmidtberger

LTJG William Charles Pohl

YN3(SS) Clark Daniel Herman

QMSA(SU) Larry Curtis Selby

LTJG Phillip Franklin Tomlinson

HMC(SS) David W. Herr

MMCS(SS) Harry Lee Sherman

LTJG Anthony John Watson

EMC(SS) Frederick Lincoln Higgins, Jr.

MM2(SS) Gary Lee Simleness

 

MM2(SS) Joseph John Hogan

MM2(SU) Robert William Smid

IC3(SS) James Joseph Allen

QM3(SU) Richard Vernon Holland

CS2(SS) Ronald Eugene Smith

IC2(SU) Randal Dean Babb

QM1(SS) Robert Clarence Huebner

MM2(SS) Wilmer Henry Solt, Jr.

ETR3(SU) Alan Robert Ball

ET1(SS) Geoffrey Raymond Ingalls

SA(SU) Rufus John Templet, III

EM2(SU) Richard Alan Barr

IC3(SU) John Ernest Karhu

SK3(SU) Dennis nmn Tubo

IC2(SS) Michael Smith Bartos

YN1(SS) Dennis Francis Kelly

MM1(SS) Stephen Leroy Turner

YNSN(SU) Walter Francis Bastis

IC2(SS) Stanley Herbert Klesper

FTG2(SU) Robert Brian Upchurch

QMC(SS) Robert Lonell Binkley

ETCS(SS) William Larry Knight

ETN2 Jerry Wayne Vaughn

MM3 Steven Ray Bivins

MMFN(SU) Carl Steven Koehler

MM1(SS) Darrel Edward Wagner

TA Robert Eugene Blevins

MM3(SS) Gerald Arnold Krudwig

FA(SU) Lawrence David Walk

TM3(SS) Larry Raymond Blunt

ETR3 Charles Lawrence Lack

STS2(SS) Rosco Samuel Washington

MM3 James Frank Boyer

MM2(SS) Edward Arnold Lazier

ETR3(SU) Sheldon Craig Wiedeman

EM2(SU) George Russel Brister, Jr.

MM3(SS) Larry Dale Long

SN(SS) Kenneth Allen Wilcox

RM2 Robert Ellis Brooks

MM3 Leis “A” McGaughy, Jr.

ST1(SS) Don Sanders Wimberley

SA(SU) Mark Edward Buck

ET1(SS) Harold Lynn Miller

RMC(SS) Phillip Dean Wright

ETR3(SS) Daniel Edward Burkett

ETR2(SU) Wayne Arthur Miller

SN(SU) Rex Neal Young

EM1(SS) Eugene Leo Campo, Jr.

SN(SU) Michael Evans Montgomery

MM1(SS) John Edward Zinich

SD3 Charles Eugene Carey

ETn2(SS) Roger Lee Morris

 

MM1(SS) Joseph Raymond Cavanaugh

ST1(SS) Larry Michael Morse

 

TMC(SS) Franklin Dave Clark

RM3(SU) William Martin Nail III

 

ETC(SS) Fred Merrill Clark

MM3(SS) Michael Alton Neely

 

ETN2(SU) Paul Richard Craig

ET1(SS) Evert Charles Nelson

 

SD1(SS) Dan Calvin Crum

ETR3(SU) Steve William Norgard

 

TMSN(SS) John Collins Dabney IV

STS3(SS) Timothy Michael O’Dea

 

RM3(SS) James Scott Desatoff

MMC(SS) John nmn O’Rawe

 

STCM(SS) David Eugene Dinnel

FTG1(SS) William David Orr

 

MM2(SS) Frederick Christian Doctor III

MM2(SU) Jackson Garthier Osborne, Jr.

 

YN3(SS) Richard Keith Dodge

MM3 Michael John Panger

 

QM2(SS) Michael Edward Dorn

MMFN(SU) James Dale Payne

 

EM2(SS) Philip Ray Englen

TM2(SS) Richard Arthur Pefley

 

TM3(SU) Sanford Duane Eyler

ETR3(SU) Robert Lee Pettengill

 

EM2(SU) Joseph Michael Farrell

CS2(SS) Robert Eugene Pickett

 

QMSA(SU) Raymond Kerry Forsgren

STS3(SU) Charles Leonard Pitman, Jr.